Close

Coolpadist

Sain siis testimiseks 2 Coolpad’i nutitelefoni. Huvitav kogemus iseenesest, kuna ma pole varasemalt odavama otsa Android’i telefonidega kokku puutunud. Ainult Samsung ja sedagi Galaxy S6 Edge. Telefonid ise on 4 tuumalise protsessori ja 1 GB ram’iga. Ainus telefonide vahe on ekraani suurus. Üks on 4,7 tolli ja teine 5,5 tolli.

Disain ja välimus on neil päris ilus. Meenutavad natuke isegi iPhone’i, samas kui kätte võtta, siis on vahe selgelt olemas. Telefoni tagakaas on plastikust. Käes hoida on telefonit hea ja mugav. Väiksem telefon oli minu jaoks ainult veidi ebamugavam, aga seda ilmselt sellepärast, et põhitelefonina kasutan Nokia Lumia 1520’t, mis on 6 tollise ekraaniga.

Op süsteemiks on Android 5.1, mis on päris paljudel Android’i seadmetel siiamaani põhioperatsiooni süsteem. Ehk siis äpp’ide mittetoetamise probleeme ei ole. Küll, aga ei õnnestunud sellega väga mänge mängida, kuna mälu jäi lihtsalt liiga väheks. Lisaks hakkas telefonide kiirus langema, kui 3-4 äpp’i korraga lahti hoida. Näiteks minul olid enamus ajast lahti Outlook, Facebook Messenger, Telefon ja Facebook’i äpp. Ringi liikudes ka Spotify. Aku jäi minu jaoks kahjuks liiga lahjaks. Pole just harjunud eriti ringi käima laadija taskus või kotis. Täispäeva see aku igatahes ei kannatanud, pidin u 6 tundi pärast hommikust täislaadimist telefoniakut uuesti laadima.

Ekraani resolutsioon on veidike madal, kui vaadata seda, millise resolutsiooniga enamus telefone on. Mõlemal suurusel on resolutsioon 540 x 960 pikslit ehk siis HD videot sellega vaadata ei saa. Väiksema telefoni puhul väga vahet muidugi ei tee, kuid suurema telefoniga küll. Samas inimesele, kes videoid telefonis ei vaata, sobib see telefon väga hästi.

Kaamera ei olnud sellel telefonil just parimate hulgas. Pildid ja videod on küll resolutsiooni järgi Full HD, aga kvaliteedi järgi mitte. Pigem see sarnanes minu eelmise põhitelefoniga, milleks oli Nokia E7. Samas, kui oluline on jäädvustada lihtsalt mingi pilt ja kvaliteet pole just kõige olulisem, siis ajab see telefon täitsa asja ära.

Kokkuvõtteks võin öelda, et see telefon sobib suurepäraselt inimesele, kelle jaoks on telefoni põhifunktsioon helistamine ja vajadusel lihtsalt Facebook’is chat’imine või kalendri vaatamine. Lisaks ka inimesele, kellele on oluline telefoni puhul hea välimus. Äriinimestele ma seda telefoni ei soovitaks, kuna see jääb neile ilmselgelt liiga lahjaks.

IMG_20151113_214114

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga