Käisin eile ühel üritusel, mida korraldas sellnie firma nagu Fleep (http://fleep.io). Millega siis täpsemalt tegu on? Tegemist on ühe veebipõhise startup’iga, mis on miskit e-maili ja kiirsõnumi vahepealset. Sisuliselt saab sellega saata ja lugeda e-maile, mille üks osapool on Fleep’is. Teine osapool ei pea olema Fleep’I kasutaja. Suhelda saab ka muidu gruppidega ning kõige huvitavam selle juures on see, et kõik osapooled ei pea olema Fleep’i kasutajad, vaid võivad täiesti vabalt istuda edasi e-maili peal ja see pole probleemiks.
Ise avastasin, et väga kasulik on selline asi gruppides töötamises. Eriti veel siis, kui neid gruppe on palju. Kui kasutada grupisuhtluseks e-maili, siis pahatihti läheb see tekst seal ikka päris pikaks, kui iga inimene sellele oma vastuse annab. Fleep’is seda probleemi pole, kuna seal on kogu ajalugu alati saadaval. Lisaks on see keskkond juba selline, et kogu asi tundub ka veidike mitteametlikuna ehk siis sa suhtled pigem nagu messenger’is, mitte kui e-maili kaudu. Kui kasutada grupisuhtluseks mõnda kiirsuhtlustarkvara, siis rääkimata sellest lõputust vaidlusest, et mis keskkond on kelle jaoks mugav, on seal jälle vaja tarkvara installida. Lisaks kui jagada inimeste vahel faile, siis üldiselt messengerid kasutavad P2P (peer-to-peer) süsteemi ehk siis failid ei asu kusagil keskses serveris.
Kui vaadata nüüd asja selle koha pealt, et kas tegemist on e-maili tapjaga või mitte, siis seda ma ei usu. E-mail jääb paratamatult alles ja ega see ära ei kao. Töövahendina on see Fleep lihtsalt üks mugavam suhtluskanal, kui nt. Skype ja e-mail. Lisaks ametlik suhtlus käib ikkagi paratamatult e-maili kaudu. Kuigi põhimõtteliselt on võimalik kogu oma e-mailindus Fleep’i suunata, aga mina sellel mingit mõtet ei näe. Lisaks on enamus e-maili klientidel ja teenusepakkujatel kasutusel näiteks kalender, to-do list’id ning seda Fleep ma ei usu, et pakkuma hakkab.